DĚKUJEME VŠEM ZA BÁJEČNÉ CHVÍLE NA TANEČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2022.

OTEVÍRÁME PROSTOR PRO:

TANEČNÍ PRÁZDNINY 2023

PRÁZDNINY PLNÉ TANCE S PŘÁTELI A RODINOU

12.-19. SRPNA 2023 NA BUCHOVĚ

TANEC * TANEC * TANEC

SDÍLENÍ  * TANEC PRO DOSPĚLÉ A DĚTI * TANEČNÍ RITUÁLY PRO DOSPĚLÉ * DĚTSKÉ HRY V PŘÍRODĚ * ZPÍVÁNÍ A MALOVÁNÍ

OHEŇ * LES, LOUKA A RYBNÍK

 

SPOLEČNÉ HRY CELÉ KOMUNITY * SPOLEČNÉ TVOŘENÍ V KRAJINĚ
SPONTÁNNÍ AKTIVITY

LÁSKAVÁRNA * VEGETARIÁNSKÁ STRAVA * LENOŠENÍ

LÁKÁ VÁS TO? PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přijímáme předběžné přihlášky. Rádi Vám dáme vědět, až se budete moct závazně přihlásit.

„Je to příjemně strávený čas s dětmi. Program je zábavný a na své si tam přijdou jak děti tak dospěláci. Je tam spousta zajímavých a inspirativních lidí.“

Účastník tanečních prázdnin 2018

PROGRAM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

Taneční prázdniny, to je jedna velká komunita dospělých a dětí.

I dospělí bez dětí, zamilované páry, singles, babičky, dědečci, tetičky a další členové rodiny jsou u nás vítáni a přijdou si na své. 

Znovu a znovu si potvrzujeme, že společné sdílení času a prostoru nás všechny obohacuje a propojuje. Aby se nám dobře bylo, o principech a pravidlech společného fungování se bavíme všichni dohromady v jednom kruhu.

Každé ráno zahájíme den společně, tancem a krátkým setkáním v kruhu. Část dne se rozdělíme na taneční program na sále pro dospělé a dětský program hravý a tvořivý převážně venku. Část dne necháme také plynout letně lahodně. Čeká nás také čas, kdy budeme společně tvořit, hrát si a blbnout na louce, malý i velcí, tlustí i tencí 🙂

„Je to radostné spolubytí v nádherném prostředí uprostřed přírody. Děti vytvoří sehranou smečku a jsou šťastné. Rodiče se můžou rozmazlovat v čajovně i na programu, podle svých preferencí a chutí. Určitě doporučuji.“.

Jana, účastnice tanečních prázdnin 2019

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

PROGRAM PRO DOSPĚLÉ 

 * CESTA TANČÍCÍHO SRDCE – abychom se otevřeli naší autentické a vášnivé přirozenosti, vyživili se láskou, radostí a propojili se.

 * TRANZOVNÍ TANEC PŘEDKŮ – abychom znovu-nalezli a potvrdili svou sílu, moc, vizi a srdeční spojení s našimi těly a matkou Zemí.

 * TVOŘIVÁ SETKÁNÍ SRDCÍ – abychom probudili umělce v nás, toho hravého vědomého tvořitele nebo tvořitelku, abychom žili smysluplně, plynule a dovedli skrze své pocity a vizi vyjádřit a žít to, po čem skutečně toužíme.

* EXTATICKÝ TANEC – Guy Barrington nám bude hrát abychom ožili, probudili se a oslavovali krásu, úžas, sílu a vášeň v  našem společném tanci, který prožijeme jako tančící komunita.

SPOLEČNÝ ČAS DOSPĚLÝCH S DĚTMI

* RANNÍ SETKÁNÍ CELÉ KOMUNITY – Ráno po snídani se sejdeme v kruhu, posdílíme pozvánky pro dnešní den a společně se propojíme hlasem a zpěvem – předtím, než se rozdělíme na dětský a dospělácký (taneční) program. 

 * SPOLEČNÝ HRAVÝ ČAS CELÉ KOMUNITY  budeme společně dovádět na louce, upečeme si pizzu ve venkovní peci, zpívat budeme u ohně, hravě tvořit v krásné krajině a na na závěr roztočíme barevnou oslavnou party

* SPONTÁNNÍ TVOŘENÍ mnozí nabídnou své dary a pozvou zájemce ke krátkým setkáním ve volných chvílích, kde se bude třeba malovat pastelkami či henou, zpívat či vyprávět pohádky, bubnovat či hrát kriket, cvičit důvtip nebo tai-chi…

* LETNÍ POHODA, LAHODA svou sladkou náruč nabídne KArolínčina LásKAvárna, okolní rybníky budou lákat koupání, lesy a louky k procházkám podblanickou krajinou.

PROGRAM PRO DĚTI

Minimální věk dětí pro účast na Tanečních Prázdninách jsou 3 roky. Vyzkoušeli jsme si, že mladší dětí nelze do programu integrovat. Pokud chcete přijet s dítětem mladším než 3 roky, je to možné, vezměte však prosím do úvahy, že se nemůže účastnit dětského programu. Platí pro něj dětské ceny za ubytování a stravu.

Mimo programové bloky je zodpovědnost za chování dětí na rodičích.

* BUDOVÁNÍ SPOLEČENSTVÍ  V komunitě mají děti své místo a zároveň mají pravidelné hry pouze se svými vrstevníky. Inspirujeme ke sdílení, společnému fungování a ke spolu-práci.

* PROBOUZENÍ SMYSLŮ  – Děti čeká prožívání přírody všemi smysly. Budou pracovat s přírodními materiály, rozvíjet svoji fantazii.

* TVOŘENÍ V KRAJINĚ   společné hravé a magické tvoření na pomezí louky a lesa

* POHYB A HRY V PŘÍRODĚ  společné dovádění a blbnutí na louce či v lese, jiskřivá radost odpoledne a svítící oči po setmění

 

 

 

 

PŘIDEJTE SE A PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

Přijímáme předběžné přihlášky. Rádi Vám dáme vědět, až se budete moct závazně přihlásit.

„Nejlepší chvíle jsou ty, kdy děláme, co milujeme, s těmi, které milujeme.

Takové jsou a budou Taneční Prázdniny.“

Účastnice tanečních prázdnin 2020

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Hostí nás stylová usedlost v osadě Buchov, která se nachází uprostřed polí a lesů v Kraji blanických rytířů mezi Benešovem a Vlašimí, na dohled od bájné hory Blaník. Usedlost, stará asi 200 let, byla v letech 2003 a 2008 rekonstruována. Hostí rozmanité akce zaměřené na spiritualitu a osobní rozvoj.  Jsme zde v nejlepší péči.

 

BUDE TO LETNÍ LAHODA, POHODA

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přijímáme předběžné přihlášky. Rádi Vám dáme vědět, až se budete moct závazně přihlásit.

PRŮVODCI TANEČNÍCH PRÁZDNINY

GUY BARRINGTON

Guy Barrington je taneční šaman, dlouhodobě oblíbený pro jedinečnou kombinaci silného spojení se spiritualitou a uzemnění v těle. Guy v České republice a mnoha dalších zemích Evropy vede výcvik pro Tvůrce a facilitátory, inspiruje a vede k otevřenosti, lásce, porozumění a akci.

 „Již 20 let jsem jsem tanečním průvodcem. Studoval jsem šamanismus, práci se sny, posvátnou sexualitu, meditaci, léčení, práci s vnitřním dítětem, vyjednávací a komunikační dovednosti, mytologii, tvůrčí procesy, Biodanzu. Také jsem otcem na plný úvazek v nepřetržitém výcviku Umění rodičovství. Jsem věčným studentem umění Lásky a ochotně jdu cestou vědomého, probuzeného žití vztahů.“

Naše Taneční Prázdniny jsou již tradiční událostí, vyrelaxovanou příležitostí obnovit spojení s kmenem, obnovit svou spontánnost společně v jedné komunitě. Je to prostor pro hraní si, tanec, zpívání písní u ohně, procházky v lese, spolu-bytí v jedné velké rodině. Moc se těším, až se v tomto prostoru s Vámi setkám.

ZDENĚK A KAROLÍNA

 

ZDENĚK – miluje tanec ve všech jeho podobách. Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů, letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Taneční Prázdniny v sobě spojují to, co v životě miluji nejvíc: tanec, spolu-tvoření s mou Ženou, setkání s přáteli, bytí v přírodě pod širým nebem, podporování spolu-bytí v komunitě dospělých a dětí, prožívání sebe ve službě v pohodovém plynutí a radosti…

 

KAROLÍNA – inspiruje hloubkou svého poznání a jemností svého vnímání. Připravuje, drží a podporuje fyzický a jemnohmotný prostor pro tanec, pro poznání sebe sama. Vědomým dotykem, plnou přítomností a laskavostí provází druhé při jejich cestách poznání. Ke svému otevřenému srdci přidá otevřenou a sladkou náruč LásKAvárny.

Proč Taneční Prázdniny? Protože miluju Být součástí JednoTY pole, které přináší tvoření s lidmi, protože spojení tanec a Buchov je dokonalý, protože propojovaní malých a velkých, odpočinku a tvorby, východu a západu, …. a dalších „elementů“ je součástí mého Bytí.

PETR DIAMANT – dětský program

Jsem otcem dvou úžasných dětí, učitelem na Montessori škole, facilitátorem Mužského kruhu a Poradních kruhů, certifikovaným instruktorem Empower the Child a náčelníkem woodcrafterského kmene.

Denně se setkávám s dětmi. Vidím, kolik z nich je zmateno a dezorientováno v tomto světě. Setkávám se s otci, kteří žijí ve starých a nefunkčních archetypech výchovy a vzájemných vztahů a často jimi deformují své potomky.

Pomáhám mužům najít svoji vnitřní sílu a autenticitu. Provázím je procesem, jak se vyrovnat se svým vnitřním (často traumatizovaným) klukem, jak čelit problémům v partnerském životě, v rodině či v zaměstnání.

Maximálně podporuji děti v jejich přirozenosti a jsem jim průvodcem na cestě v současném prostředí. Snažím se kultivovat vzájemnou komunikaci a citovou vazbu mezi rodiči a jejich dětmi.

Věřím, že vychováme-li pevné a zdravé pokolení, vykonáme-li maximum pro to, aby naše děti byly šťastné a silné osobnosti, pomůžeme tak celému světu a naší Zemi.

www.skolakojota.cz

LUCIE ŽILKAYOVÁ – dětský program

Narodila jsem se v malém městečku Brumov-Bylnice v Bílých Karpatech. Procházky po kopcích, práce na loukách, polích a lesích mi poskytly dobrou základnu pro mou zálibu k pohybu, akrobacii a tanci. S dětmi pracuji tak, abychom společně prozkoumávali přirozenou, spontánní a autentickou kreativitu, hledali místo, z něhož vytvoříme, to jedinečné. ,,Vidím“ děti, oni to vědí a ,,vidí“ mě. Odtud komunikujeme a tvoříme.
Vnímám také, že u dětí rozvíjení lásky k pohybu, hře a lidským setkáváním, vytváří skvělou základnu pro dobrý pocit v těle, stabilní naladění v srdci, na instinkty a intuici, odkud pak vycházejí zdravá životní rozhodnutí.

TÝM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

 

 

KONTAKT

Adresa

Dancing Heart s.r.o.
Jana Morávka 504, 254 01 Jílové u Prahy

IČO: 06175317

Kontakt

dancingheartcz@gmail.com
tel: 602 326 628 (Zdeněk)

NAPIŠTE NÁM!