TANEČNÍ PRÁZDNINY 2024

 

   PRÁZDNINY PLNÉ TANCE S PŘÁTELI A RODINOU

     10.-17. SRPNA 2024 NA BUCHOVĚ

PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

TANEC * TANEC * TANEC

SDÍLENÍ V RODINKÁCH * TANEC PRO DOSPĚLÉ A DĚTI ¨
TANEČNÍ RITUÁLY POUZE PRO DOSPĚLÉ

DĚTI V TÝPÍ * ZPÍVÁNÍ A MALOVÁNÍ * HRY V PŘÍRODĚ DOBRODRUŽSTVÍ V LESE

SPOLEČNÉ HRY CELÉ KOMUNITY * SPOLEČNÉ TVOŘENÍ V KRAJINĚ  SPONTÁNNÍ AKTIVITY

LÁSKAVÁRNA * VEGETARIÁNSKÁ STRAVA * LENOŠENÍ

LÁKÁ VÁS TO? PŘIDEJTE SE K NÁM!

Důležitou hodnotou, kterou uznáváme, je SVOBODA. Na prázdninách vás nebudeme k ničemu nutit.

Je na vás, do jaké míry se zapojíte do vedeného programu, a jak moc se vám bude chtít jen tak odpočívat, polehávat či jezdit na výlety.

Počet míst je omezen. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky. 

„Nejlepší chvíle jsou ty, kdy děláme, co milujeme, s těmi, které milujeme.

Takové jsou a budou Taneční Prázdniny.“

Účastnice tanečních prázdnin 2020

PROGRAM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

Taneční prázdniny, to je jedna velká komunita dospělých a dětí.

I dospělí bez dětí, zamilované páry, singles, babičky, dědečci, tetičky a další členové rodiny jsou u nás vítáni a přijdou si na své. 

Znovu a znovu si potvrzujeme, že společné sdílení času a prostoru nás všechny obohacuje a propojuje. Aby se nám dobře bylo, o principech a pravidlech společného fungování se bavíme všichni dohromady v jednom kruhu.

Každé ráno zahájíme den společně, tancem a krátkým setkáním v kruhu. Část dne se rozdělíme na taneční program na sále pro dospělé a dětský program hravý a tvořivý převážně venku. Část dne necháme také plynout letně lahodně. Čeká nás také čas, kdy budeme společně tvořit, hrát si a blbnout na louce, malý i velcí, tlustí i tencí 🙂

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

PROGRAM PRO DOSPĚLÉ 

 

 * CESTA TANČÍCÍHO SRDCE – abychom se otevřeli naší autentické a vášnivé přirozenosti, vyživili se láskou, radostí a propojili se.

 * TVOŘIVÁ SETKÁNÍ SRDCÍ – abychom probudili umělce v nás, toho hravého vědomého tvůrce nebo tvůrkyni, abychom žili smysluplně, plynule a dovedli skrze své pocity a vizi vyjádřit a žít to, po čem skutečně toužíme.

* EXTATICKÝ TANEC – Guy Barrington nám bude hrát abychom ožili, probudili se a oslavovali krásu, úžas, sílu a vášeň v  našem společném tanci, který prožijeme jako tančící komunita.

 

SPOLEČNÝ ČAS DOSPĚLÝCH S DĚTMI

 

 * SPOLEČNÝ HRAVÝ ČAS CELÉ KOMUNITY  budeme společně dovádět na louce, upečeme si pizzu ve venkovní peci, zpívat budeme u ohně, hravě tvořit v krásné krajině a na na závěr roztočíme barevnou oslavnou party

* SPONTÁNNÍ TVOŘENÍ mnozí nabídnou své dary a pozvou zájemce ke krátkým setkáním ve volných chvílích, kde se bude třeba malovat pastelkami či henou, zpívat či vyprávět pohádky, bubnovat či hrát kriket, cvičit důvtip nebo tai-chi…

* LETNÍ POHODA, LAHODA svou sladkou náruč nabídne KArolínčina LásKAvárna, okolní rybníky budou lákat ke koupání, lesy a louky k procházkám podblanickou krajinou.

PROGRAM PRO DĚTI

 

Minimální věk dětí pro účast na Tanečních Prázdninách jsou 3 roky. Vyzkoušeli jsme si, že mladší dětí nelze do programu integrovat. Pokud chcete přijet s dítětem mladším než 3 roky, je to možné, vezměte však prosím do úvahy, že se nemůže účastnit dětského programu. Platí pro něj dětské ceny za ubytování a stravu.

 

* BUDOVÁNÍ SPOLEČENSTVÍ  V komunitě mají děti své místo a zároveň mají pravidelné hry pouze se svými vrstevníky. Inspirujeme ke sdílení, společnému fungování a ke spolu-práci.

* PROBOUZENÍ SMYSLŮ  – Děti čeká prožívání přírody všemi smysly. Budou pracovat s přírodními materiály, rozvíjet svoji fantazii.

* TVOŘENÍ V KRAJINĚ   společné hravé a magické tvoření na pomezí louky a lesa

* POHYB A HRY V PŘÍRODĚ  společné dovádění a blbnutí na louce či v lese, jiskřivá radost odpoledne a svítící oči po setmění

Děti budou hodně v kontaktu s přírodou, prožívat všemi smysly, rozvíjet se v přirozeném prostředí, ve společenství. Budou pracovat s přírodními materiály, tvořit a rozvíjet svou fantazii. V komunitě mají své místo, a zároveň mají pravidelné hry pouze se svými vrstevníky. Mimo program je zodpovědnost za chování dětí na rodičích.

 

 

 

PŘIDEJTE SE A PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

Počet míst je omezen. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky. 

ZODPOVĚDNOST A KOMUNITNÍ PRAVIDLA

Možná víte, možná nevíte – Taneční prázdniny se konají již posedmé!

Poučili jsme se z minulých ročníků, vyzkoušeli si, když je něčeho moc a když je něčeho málo….a jsme moc rádi, že se je nám přáno a že i letošní Taneční Prázdniny na Buchově budou. Protože je to krásné místo, jako dělané pro tanec, hry venku, procházky, venkovní ohně, lelkování v LásKAvárně, pro bytí a spolu-tvoření ve společenství otevřených srdcí. Abychom se i nadále mohli na Buchov vracet, dáme i letos dostatečný prostor tomu, abychom společně více vnímali a byli ohledu-plní vůči živému i neživému, co nás obklopuje.

A JAK NA TO?

  • Bude nás maximálně 40 dospělých a 40 dětí.
  • Program bude pouze pro děti 3-leté a starší.
  • Domácí mazlíčky necháme doma.

 Celá komunita se sejde na začátku a připomene si a upřesní pravidla toho, aby nám spolu dobře bylo: 

  • že po 22hod dodržujeme noční klid, protože živé bytosti potřebují čas na odpočinek
  • že mimo program je zodpovědnost za chování dětí na rodičích
  • že mobily nepoužíváme ve společných prostorech

Komunita se sejde ještě v průběhu, abychom o tom, jak spolu sdílíme prostor rozhodovali společně a byli spolu v otevřeném míru a radosti 🙂

 Děkujeme, že do vytvoření takového společenství jdete s námi.

„Je to radostné spolubytí v nádherném prostředí uprostřed přírody. Děti vytvoří sehranou smečku a jsou šťastné. Rodiče se můžou rozmazlovat v čajovně i na programu, podle svých preferencí a chutí. Určitě doporučuji.“.

Jana, účastnice tanečních prázdnin 2019

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Hostí nás stylová usedlost v osadě Buchov, která se nachází uprostřed polí a lesů v Kraji blanických rytířů mezi Benešovem a Vlašimí, na dohled od bájné hory Blaník. Usedlost, stará asi 200 let, byla v letech 2003 a 2008 rekonstruována. Hostí rozmanité akce zaměřené na spiritualitu a osobní rozvoj.  Jsme zde v nejlepší péči.

CENA TANEČNÍCH PRÁZDNIN

5.900 KČ ZA DOSPĚLOU OSOBU
2.500 KČ ZA DÍTĚ

Ubytování a strava se platí zvlášť.

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DOSPĚLÁ OSOBA

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 500Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji na posteli – 500Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 350Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – 300Kč/osobu/den

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DÍTĚ (3-12let)

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 275Kč/dítě /den

UBYTOVÁNÍ v pokoji – 380Kč/dítě/den

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 300Kč/dítě/den

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – ZDARMA

Na pokojích jsou pohodlné postele s povlečením. K dispozici jsou 2-, 3- a 4-lůžkové pokoje. Na některé pokoje si lze vzít vlastní postýlku nebo matraci pro dítě zdarma.

Při ubytování ve společné místnosti je k dispozici 6 až 8 matrací s prostěradlem v jednom větším pokoji. Nutno si přivézt vlastní spacák. 

Stany lze postavit v bezprostřední blízkosti centra. V centru lze samozřejmě využít toalety a sprchy. Po celou dobu bude k dispozici prostor LásKAvárny, kde si lze zakoupit občerstvení, limonády, dobroty. Základní nápoje (vody, čaje) jsou v ceně stravy.

Podle vašich požadavků uvedených v registraci se vynasnažíme uspokojit potřeby vaší rodiny a poskytnout vhodné ubytování. Ozveme se vám a potvrdíme, zda bylo možné splnit vaše přání. Kapacita centra je velmi omezená, tak bohužel nemůžeme splnit přání všech. 

BUDE TO LETNÍ LAHODA, POHODA

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Počet míst je omezen. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky. 

PRŮVODCI TANEČNÍCH PRÁZDNIN

GUY BARRINGTON

Guy Barrington je taneční šaman, dlouhodobě oblíbený pro jedinečnou kombinaci silného spojení se spiritualitou a uzemnění v těle. Guy v České republice a mnoha dalších zemích Evropy vede výcvik pro Tvůrce a facilitátory, inspiruje a vede k otevřenosti, lásce, porozumění a akci.

 „Již 20 let jsem jsem tanečním průvodcem. Studoval jsem šamanismus, práci se sny, posvátnou sexualitu, meditaci, léčení, práci s vnitřním dítětem, vyjednávací a komunikační dovednosti, mytologii, tvůrčí procesy, Biodanzu. Také jsem otcem na plný úvazek v nepřetržitém výcviku Umění rodičovství. Jsem věčným studentem umění Lásky a ochotně jdu cestou vědomého, probuzeného žití vztahů.“

Naše Taneční Prázdniny jsou již tradiční událostí, vyrelaxovanou příležitostí obnovit spojení s kmenem, obnovit svou spontánnost společně v jedné komunitě. Je to prostor pro hraní si, tanec, zpívání písní u ohně, procházky v lese, spolu-bytí v jedné velké rodině. Moc se těším, až se v tomto prostoru s Vámi setkám.

ZDENĚK A KAROLÍNA

 

ZDENĚK – miluje tanec ve všech jeho podobách. Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů, letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Taneční Prázdniny v sobě spojují to, co v životě miluji nejvíc: tanec, spolu-tvoření s mou Ženou, setkání s přáteli, bytí v přírodě pod širým nebem, podporování spolu-bytí v komunitě dospělých a dětí, prožívání sebe ve službě v pohodovém plynutí a radosti…

 

KAROLÍNA – inspiruje hloubkou svého poznání a jemností svého vnímání. Připravuje, drží a podporuje fyzický a jemnohmotný prostor pro tanec, pro poznání sebe sama. Vědomým dotykem, plnou přítomností a laskavostí provází druhé při jejich cestách poznání. Ke svému otevřenému srdci přidá otevřenou a sladkou náruč LásKAvárny.

Proč Taneční Prázdniny? Protože miluju Být součástí JednoTY pole, které přináší tvoření s lidmi, protože spojení tanec a Buchov je dokonalý, protože propojovaní malých a velkých, odpočinku a tvorby, východu a západu, …. a dalších „elementů“ je součástí mého Bytí.

PETR DIAMANT – dětský program

Otec čtyř úžasných dětí, náčelník, mentor a lektor ve Škole kojota. Zakladatel (školník, topič, zahradník i průvodce) Svobodné školy Jamky. Člověk žijící v přítomném okamžiku, v nádherném a bezpečném světě, na krásném místě v přírodě.

„Denně se setkávám s dětmi. Vidím, kolik z nich je zmateno a dezorientováno v tomto světě. Setkávám se s otci, kteří žijí ve starých a nefunkčních archetypech výchovy a vzájemných vztahů a často jimi deformují své potomky.

Pomáhám mužům najít svoji vnitřní sílu a autenticitu. Provázím je procesem, jak se vyrovnat se svým vnitřním (často traumatizovaným) klukem, jak čelit problémům v partnerském životě, v rodině či v zaměstnání.

Maximálně podporuji děti v jejich přirozenosti a jsem jim průvodcem na cestě v současném prostředí. Snažím se kultivovat vzájemnou komunikaci a citovou vazbu mezi rodiči a jejich dětmi.

Věřím, že vychováme-li pevné a zdravé pokolení, vykonáme-li maximum pro to, aby naše děti byly šťastné a silné osobnosti, pomůžeme tak celému světu a naší Zemi.“

www.mlynjamky.org, www.skolakojota.cz

LUCIE ŽILKAYOVÁ – dětský program

Narodila jsem se v malém městečku Brumov-Bylnice v Bílých Karpatech. Procházky po kopcích, práce na loukách, polích a lesích mi poskytly dobrou základnu pro mou zálibu k pohybu, akrobacii a tanci. S dětmi pracuji tak, abychom společně prozkoumávali přirozenou, spontánní a autentickou kreativitu, hledali místo, z něhož vytvoříme, to jedinečné. ,,Vidím“ děti, oni to vědí a ,,vidí“ mě. Odtud komunikujeme a tvoříme.
Vnímám také, že u dětí rozvíjení lásky k pohybu, hře a lidským setkáváním, vytváří skvělou základnu pro dobrý pocit v těle, stabilní naladění v srdci, na instinkty a intuici, odkud pak vycházejí zdravá životní rozhodnutí.

TÝM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

 

 

KONTAKT

Adresa

Dancing Heart s.r.o.
Jana Morávka 504, 254 01 Jílové u Prahy

IČO: 06175317

Kontakt

dancingheartcz@gmail.com
tel: 602 326 628 (Zdeněk)

Děkujeme fotografům, kteří zachytili báječnou atmosféru našich akcí: Michal Petřík, Petra Plevová, Karolína Venclová

NAPIŠTE NÁM!