TANEČNÍ PRÁZDNINY 2022

PRÁZDNINY PLNÉ TANCE S PŘÁTELI A RODINOU

13.-20.SRPNA 2022 NA BUCHOVĚ

TANEC * TANEC * TANEC

SDÍLENÍ  * TANEC PRO DOSPĚLÉ A DĚTI * TANEČNÍ RITUÁLY POUZE PRO DOSPĚLÉ * OHEŇ * DĚTI V TÝPÍ * ZPÍVÁNÍ A MALOVÁNÍ
HRY V PŘÍRODĚ

SPOLEČNÉ HRY CELÉ KOMUNITY * SPOLEČNÉ TVOŘENÍ V KRAJINĚ
SPONTÁNNÍ AKTIVITY

LÁSKAVÁRNA * VEGETARIÁNSKÁ STRAVA * LENOŠENÍ

Důležitou hodnotou, kterou uznáváme, je SVOBODA. Na prázdninách vás tedy nebudeme k ničemu nutit. Je na vás, do jaké míry se zapojíte do vedeného programu, a jak moc se vám bude chtít jen tak odpočívat, polehávat či jezdit na výlety.

„Je to příjemně strávený čas s dětmi. Program je zábavný a na své si tam přijdou jak děti tak dospěláci. Je tam spousta zajímavých a inspirativních lidí.“

Účastník tanečních prázdnin 2018

PROGRAM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

Taneční prázdniny, to je jedna velká komunita dospělých a dětí.

I dospělí bez dětí, zamilované páry, singles, babičky, dědečci, tetičky a další členové rodiny jsou u nás vítáni a přijdou si na své. 

Znovu a znovu si potvrzujeme, že společné sdílení času a prostoru nás všechny obohacuje a propojuje. Aby se nám dobře bylo, o principech a pravidlech společného fungování se bavíme všichni dohromady v jednom kruhu.

Každé ráno zahájíme den společně, tancem a krátkým setkáním v kruhu. Část dne se rozdělíme na taneční program na sále pro dospělé a dětský program hravý a tvořivý převážně venku. Část dne necháme také plynout letně lahodně. Čeká nás také čas, kdy budeme společně tvořit, hrát si a blbnout na louce, malý i velcí, tlustí i tencí 🙂

„Je to radostné spolubytí v nádherném prostředí uprostřed přírody. Děti vytvoří sehranou smečku a jsou šťastné. Rodiče se můžou rozmazlovat v čajovně i na programu, podle svých preferencí a chutí. Určitě doporučuji.“.

Jana, účastnice tanečních prázdnin 2019

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

PROGRAM PRO DOSPĚLÉ 

 * CESTA TANČÍCÍHO SRDCE – abychom se otevřeli naší autentické a vášnivé přirozenosti, vyživili se láskou, radostí a propojili se.

 * TRANZOVNÍ TANEC PŘEDKŮ – abychom znovu-nalezli a potvrdili svou sílu, moc, vizi a srdeční spojení s našimi těly a matkou Zemí.

 * TVOŘIVÁ SETKÁNÍ SRDCÍ – abychom probudili umělce v nás, toho hravého vědomého tvořitele nebo tvořitelku, abychom žili smysluplně, plynule a dovedli skrze své pocity a vizi vyjádřit a žít to, po čem skutečně toužíme.

* EXTATICKÝ TANEC– Guy Barrington nám bude hrát abychom ožili, probudili se a oslavovali krásu, úžas, sílu a vášeň v  našem společném tanci, který prožijeme jako tančící komunita.

 * SPOLEČNÝ HRAVÝ ČAS CELÉ KOMUNITYbudeme společně dovádět na louce, upečeme si pizzu ve venkovní peci, zpívat budeme u ohně, hravě tvořit v krásné krajině a na na závěr roztočíme barevnou oslavnou party

* SPONTÁNNÍ TVOŘENÍmnozí nabídnou své dary a pozvou zájemce ke krátkým setkáním ve volných chvílích, kde se bude třeba malovat pastelkami či henou, zpívat či vyprávět pohádky, bubnovat či hrát kriket, cvičit důvtip nebo tai-chi…

* LETNÍ POHODA, LAHODAsvou sladkou náruč nabídne KArolínčina LásKAvárna, okolní rybníky budou lákat koupání, lesy a louky k procházkám podblanickou krajinou.

PROGRAM PRO DĚTI
A S DĚTMI

 

Minimální věk dětí pro účast na Tanečních Prázdninách jsou 3 roky. Vyzkoušeli jsme si, že mladší dětí nelze do programu integrovat. Pokud chcete přijet s dítětem mladším než 3 roky, je to možné, vezměte však prosím do úvahy, že se nemůže účastnit dětského programu a platí pro něj dětské ceny za ubytování a stravu.

Děti budou hodně v kontaktu s přírodou, prožívat všemi smysly, rozvíjet se v přirozeném prostředí, ve společenství. Budou pracovat s přírodními materiály, tvořit a rozvíjet svou fantazii. V komunitě mají své místo, a zároveň mají pravidelné hry pouze se svými vrstevníky. Mimo program je zodpovědnost za chování dětí na rodičích.

* SPOLEČNÝ HRAVÝ ČAS CELÉ KOMUNITY upečeme si pizzu ve venkovní peci, zpívat budeme u ohně a na na závěr roztočíme barevnou oslavnou party

* TVOŘENÍ V KRAJINĚ  – společné hravé a magické tvoření na pomezí louky a lesa

* POHYB A HRY V PŘÍRODĚ společné dovádění a blbnutí na louce či v lese, jiskřivá radost odpoledne a svítící oči po setmění

 

 

ZODPOVĚDNOST A KOMUNITNÍ PRAVIDLA

 

Možná víte, možná nevíte – Taneční prázdniny se konají již pošesté!

Poučili jsme se z minulých ročníků, vyzkoušeli si, když je něčeho moc a když je něčeho málo….a jsme moc rádi, že se je nám přáno a že i letošní Taneční Prázdniny na Buchově zůstanou. Protože je to krásné místo, jako dělané pro tanec, hry venku, procházky, venkovní ohně, lelkování v kavárně, pro bytí a spolu-tvoření ve společenství otevřených srdcí. Abychom se i nadále mohli na Buchov vracet, dáme i letos prostor tomu, abychom společně více vnímali a byli ohledu-plní vůči živému i neživému, co nás obklopuje.

 A JAK NA TO?

  • Bude nás maximálně 35 dospělých a 25 dětí.
  • Program bude pouze pro děti 3-leté a starší.
  • Domácí mazlíčky letos necháme doma.
  • Jsme tu pouze pro ty, kteří si zaplatí a přijedou si užít program – tedy ne pro dospělé, kteří nemají zájem nebo se nemohou účastnit programu (tuto možnost jsme museli uzavřít z důvodu kapacity centra Buchov).

Celá komunita se sejde na začátku a připomene si a upřesní pravidla toho, aby nám spolu dobře bylo: 

  • že po 22hod dodržujeme noční klid, protože živé bytosti potřebují čas na odpočinek
  • že mimo program je zodpovědnost za chování dětí na rodičích
  • že mobily nepoužíváme ve společných prostorech a dáme přednost tomu, užít si čas spolu

Komunita se sejde ještě v průběhu, abychom o tom jako spolu sdílíme prostor rozhodovali společně a byli spolu v otevřeném míru 🙂

 Děkujeme, že do vytvoření takového společenství jdete s námi.

„Nejlepší chvíle jsou ty, kdy děláme, co milujeme, s těmi, které milujeme.

Takové jsou a budou Taneční Prázdniny.“

Účastnice tanečních prázdnin 2020

CENA, UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Hostí nás stylová usedlost v osadě Buchov, která se nachází uprostřed polí a lesů v Kraji blanických rytířů mezi Benešovem a Vlašimí, na dohled od bájné hory Blaník. Usedlost, stará asi 200 let, byla v letech 2003 a 2008 rekonstruována. Hostí rozmanité akce zaměřené na spiritualitu a osobní rozvoj.  Jsme zde v nejlepší péči.

 

Kapacita Tanečních Prázdnin je naplněna, děkujeme!

Můžete se přihlásit jako náhradníci pro případ, že se uvolní místo….

CENA TANEČNÍ PRÁZDNINY DOSPĚLÁ OSOBA

PROGRAM – 4.900 Kč

( Ubytování a strava se platí zvlášť)

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 400Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji – 400Kč/osobu/den – OBSAZENO

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 300Kč/osobu/den
OBSAZENO

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – 150Kč/osobu/den
OBSAZENO

 

CENA TANEČNÍ PRÁZDNINY DÍTĚ

PROGRAM – 1.900 Kč

(Ubytování a strava se platí zvlášť)

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – pro děti od 3 do 12 let za 200Kč/den, od 12 let 400 Kč/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji – 300Kč/osobu/den – OBSAZENO

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 200Kč/dítě/den
OBSAZENO

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – ZDARMA/dítě/den
OBSAZENO

 

Na pokojích jsou pohodlné postele s povlečením. K dispozici jsou 2-, 3- a 4-lůžkové pokoje.  

Při ubytování ve společné místnosti je k dispozici cca 10 matrací v jedné větší místnosti. Nutno si přivézt vlastní spacák.

Stany lze postavit na zahradě v rámci centra. V centru lze samozřejmě využít toalety a sprchy.

Po celou dobu bude k dispozici prostor „LásKAvárny“, kde si lze zakoupit občerstvení, limonády, dobroty. Základní nápoje (vody, čaje) jsou v ceně stravy.

Podle vašich požadavků uvedených v registraci se vynasnažíme uspokojit potřeby vaší rodiny a poskytnout vhodné ubytování. Ozveme se vám a potvrdíme, zda bylo možné splnit vaše přání. Kapacita centra je velmi omezená, tak bohužel nemůžeme splnit přání všech. 

BUDE TO LETNÍ LAHODA, POHODA

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Počet míst je omezen.

 Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

PRŮVODCI TANEČNÍCH PRÁZDNINY

GUY BARRINGTON

Guy Barrington je taneční šaman, dlouhodobě oblíbený pro jedinečnou kombinaci silného spojení se spiritualitou a uzemnění v těle. Guy v České republice a mnoha dalších zemích Evropy vede výcvik pro Tvůrce a facilitátory, inspiruje a vede k otevřenosti, lásce, porozumění a akci.

 „Již 20 let jsem jsem tanečním průvodcem. Studoval jsem šamanismus, práci se sny, posvátnou sexualitu, meditaci, léčení, práci s vnitřním dítětem, vyjednávací a komunikační dovednosti, mytologii, tvůrčí procesy, Biodanzu. Také jsem otcem na plný úvazek v nepřetržitém výcviku Umění rodičovství. Jsem věčným studentem umění Lásky a ochotně jdu cestou vědomého, probuzeného žití vztahů.“

Naše Taneční Prázdniny jsou již tradiční událostí, vyrelaxovanou příležitostí obnovit spojení s kmenem, obnovit svou spontánnost společně v jedné komunitě. Je to prostor pro hraní si, tanec, zpívání písní u ohně, procházky v lese, spolu-bytí v jedné velké rodině. Moc se těším, až se v tomto prostoru s Vámi setkám.

ZDENĚK A KAROLÍNA

 

ZDENĚK – miluje tanec ve všech jeho podobách. Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů, letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Taneční Prázdniny v sobě spojují to, co v životě miluji nejvíc: tanec, spolu-tvoření s mou Ženou, setkání s přáteli, bytí v přírodě pod širým nebem, podporování spolu-bytí v komunitě dospělých a dětí, prožívání sebe ve službě v pohodovém plynutí a radosti…

 

KAROLÍNA – inspiruje hloubkou svého poznání a jemností svého vnímání. Připravuje, drží a podporuje fyzický a jemnohmotný prostor pro tanec, pro poznání sebe sama. Vědomým dotykem, plnou přítomností a laskavostí provází druhé při jejich cestách poznání. Ke svému otevřenému srdci přidá otevřenou a sladkou náruč LásKAvárny.

Proč Taneční Prázdniny? Protože miluju Být součástí JednoTY pole, které přináší tvoření s lidmi, protože spojení tanec a Buchov je dokonalý, protože propojovaní malých a velkých, odpočinku a tvorby, východu a západu, …. a dalších „elementů“ je součástí mého Bytí.

PETR DIAMANT – dětský program

Jsem otcem dvou úžasných dětí, učitelem na Montessori škole, facilitátorem Mužského kruhu a Poradních kruhů, certifikovaným instruktorem Empower the Child a náčelníkem woodcrafterského kmene.

Denně se setkávám s dětmi. Vidím, kolik z nich je zmateno a dezorientováno v tomto světě. Setkávám se s otci, kteří žijí ve starých a nefunkčních archetypech výchovy a vzájemných vztahů a často jimi deformují své potomky.

Pomáhám mužům najít svoji vnitřní sílu a autenticitu. Provázím je procesem, jak se vyrovnat se svým vnitřním (často traumatizovaným) klukem, jak čelit problémům v partnerském životě, v rodině či v zaměstnání.

Maximálně podporuji děti v jejich přirozenosti a jsem jim průvodcem na cestě v současném prostředí. Snažím se kultivovat vzájemnou komunikaci a citovou vazbu mezi rodiči a jejich dětmi.

Věřím, že vychováme-li pevné a zdravé pokolení, vykonáme-li maximum pro to, aby naše děti byly šťastné a silné osobnosti, pomůžeme tak celému světu a naší Zemi.

www.skolakojota.cz

LUCIE ŽILKAYOVÁ – dětský program

Narodila jsem se v malém městečku Brumov-Bylnice v Bílých Karpatech. Procházky po kopcích, práce na loukách, polích a lesích mi poskytly dobrou základnu pro mou zálibu k pohybu, akrobacii a tanci. S dětmi pracuji tak, abychom společně prozkoumávali přirozenou, spontánní a autentickou kreativitu, hledali místo, z něhož vytvoříme, to jedinečné. ,,Vidím“ děti, oni to vědí a ,,vidí“ mě. Odtud komunikujeme a tvoříme.
Vnímám také, že u dětí rozvíjení lásky k pohybu, hře a lidským setkáváním, vytváří skvělou základnu pro dobrý pocit v těle, stabilní naladění v srdci, na instinkty a intuici, odkud pak vycházejí zdravá životní rozhodnutí.

TÝM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

 

 

PŘIDEJTE SE A PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

Počet míst je omezen.

 Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky.

Přihlášením souhlasíte s Podmínkami účasti na Tanečních prázdninách.

Odesláním přihlášky na Taneční Prázdniny 2022 zároveň potvrzujete svůj souhlas s touto Smlouvou o péči o dítě.

KONTAKT

Adresa

Dancing Heart s.r.o.
Jana Morávka 504, 254 01 Jílové u Prahy

IČO: 06175317

Kontakt

dancingheartcz@gmail.com
tel: 602 326 628 (Zdeněk)

NAPIŠTE NÁM!